حبیب الله  بوربور

حبیب الله بوربور

مهندس حبیب‌الله بوربور، رییس هیات مدیره مجمع خیّرین کشور را باید پدر تشکیلات خیّری در ایران معرفی کرد؛ کسی که به فعالیت‌های خیّری ساختار بخشید و با این اقدام خود جمعیت خیّرین کشورمان را از نظر کمی و کیفی، ارتقا داد. آوازه او را باید در جای‌جای پهنای ایران و به قدمت تاریخ جمهوری اسلامی ایران جستجو کرد. مهندس بوربور که از همان بحبوهه انقلاب، به مدد روحیه جهادی و خصلت ولایت‌مداری خود، مسئولیت‌ها را یکی پس از دیگری با موفقیت پشت سر گذاشت. این مدیر کارآمد، سابقه معاونت وزیر در وزارتخانه‌های آموزش‌وپرورش، کشور و دادگستری را در دولت‌های هفتم، هشتم، نهم و یازدهم،‌ در کارنامه کاری خود دارد؛ با این حال مهندس بوربور، حضور در جوامع خیّری، انجام فعالیت‌های عام‌المنفعه، خیّرسازی و خیّرپروری، اشاعه فرهنگ خیّری و ایجاد و راه‌اندازی مجامع و مؤسسات خیّری گوناگون فعال در حوزه‌های مختلف را افتخار زندگی این دنیایی و سندی برای عاقبت به خیری آن دنیایی می‌داند.

مهندس بوربور مدیری است که در هر جا برود، تمام وقت و انرژی خود را به کار می‌گیرد تا کارها را به بهترین شکل ممکن سر و سامان دهد. با این ویژگی است که امروز شاهد ارایه خدمات نوین در بحث فعالیت‌های خیّری در سراسر کشور هستیم. خدماتی که توسط جامعه خیّرین مدرسه‌ساز، انجمن خیّرین حامیان دانش‌آموزان استثنایی، جامعه خیّرین مسجدساز،‌ جامعه خیّرین مسکن‌ساز،‌ انجمن خیّرین کتابخانه‌ساز،‌ جامعه خیّرین حوزه‌های علمیه خواهران کشور، جامعه خیّرین بنیاد علمی کشور، جامعه خیّرین حامی معلولان کشور (امید ایرانیان)، جامعه خیّرین حامیان خانواده، بنیاد خیّرین مدرس و ... ارایه می‌شوند و مهندس بوربور در تاسیس و راه‌اندازی، فعالیت و برنامه‌ریزی تمامی آنها نقش محوری داشته است.

مهندس بوربور با کوله باری ارزشمند و سابقه ای درخشان در ایجاد  و راه اندازی مجامع و تشکل های خیّری و مردم نهاد و با جمع‌بندی تجربیات خود در این حوزه، در ابتدای سال جاری حاصل ماه‌‌ها تفکرات و اندیشه و مطالعات خود را با اشخاص حقیقی و حقوقی خیّر مطرح و مجمع خیّرین کشور را به منظور ساماندهی فعالیت‌‌های خیّری و حمایت از خیّرین نیک‌اندیش کشورمان، بنیان نهاد.

نگاهی گذرا به سوابق مدیریتی مهندس حبيب الله بوربور:

استخدام در آموزش و پرورش: ۱۳۵۰/۹/۶

ورود به کمیته استقبال از حضرت امام خمینی: بهمن ۱۳۵۷

ورود به کمیته انقلاب اسلامی: بهمن ۱۳۵۷

ورود به سپاه پاسداران: ۱۳۵۸/۲/۱

بازگشت به آموزش و پرورش: ۱۳۵۹

رييس سازمان دامپرورى در وزارت كشاورزى دامپروری: ۱۳۶۰

همكاري با جهاد سازندگی: ۱۳۶۰

ورود به ستاد وزارت کشاورزی: ۱۳۶۱/۱۰/۱۵

انتصاب به عنوان مدیرکل کشاورزی: ۵/۱۶/ ۱۳۶۲

انتصاب به عنوان  سرپرست اموال دادسرای انقلاب اسلامی: ۱۳۶۵

انتصاب به عنوان مدیرکل آموزش کشاورزی: ۱۳۶۶/۶/۷

انتصاب به عنوان رئیس سازمان دامپروری: ۱۳۶۸/۶/۲۸

انتصاب به عنوان مدیرعامل سازمان اتکا: ۱۳۶۹/۱۲/۲۲

انتصاب به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور: ۱۳۷۶/۷/۲ لغایت آذر ۱۳۸۰

انتصاب به عنوان مدیرعامل بنیاد علوی: ۱۳۸۰/۱۱/۹

انتصاب به عنوان معاون عمرانى رييس بنياد شهيد، در سال ٨٢

انتصاب به عنوان معاون وزير و رييس سازمان نوسازى، توسعه و تجهيز مدارس كشور در سال ٨٤

انتصاب به عنوان معاون عمرانى وزارت كشور در سال در سال ٨٧

انتصاب به عنوان معاون سرمايه گذارى و امور شركتهاى بانك ملت از اسفند ٨٧ تا ارديبهشت ٩٤

انتصاب به عنوان معاون توسعه مديريت و پشتيبانى وزارت دادگسترى از تیرماه ۱۳۹۴