اکبر ابراهیمی

اکبر ابراهیمی

حاج اکبر ابراهیمی در حوزه مدرسه‌سازی با ساخت بیش از ۱۰۰ مدرسه در کشور و یک مدرسه در نجف اشرف کارنامه درخشانی دارد. حضور او در هیئت امنای مجمع پشتیبانی مسجد مقدس جمکران و هیئت امنای آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) نشان‌دهنده دغدغه‌های دینی این مرد بزرگ است. به تمام این کارنامه درخشان باید ساخت مساجد، تهیه جهیزیه برای نوعروسان، مشارکت در تهیه مسکن برای افراد بی‌بضاعت، تدارک دارو و درمان برای بیماران نیازمند و کارهای پسندیده دیگر را هم باید اضافه کرد.

اساساً کسی که گام در کار خیر نهاده باشد، تمام حرکات و رفتارش و تک‌تک لحظات زندگی‌اش سرشار از نیّات خیرخواهانه خواهد بود. مرکز آموزشی پرورشی ابراهیمی در دماوند که اینک قریب به ۵۰ فرزند بی‌سرپرست و بدسرپرست را در خود جای داده به حق می‌تواند الگویی تمام‌عیار برای تمامی مراکز نگهداری از این فرزندان باشد؛ مرکزی که در بهترین نقطه منطقه، پذیرای این عزیزان است و قرار است بر خلاف دیگر مراکز بهزیستی پس از سن ۱۸ سال نیز حامی و پشتیبان این عزیزان باشد.

از منظری دیگر، باید به این موضوع نیز حتماً اشاره شود که حاج اکبر ابراهیمی در تمام کارهایی که به دست می‌گیرد سعی می‌کند بهترین باشد و همین شیوه سبب می‌شود تا از نگاه بیرونی او به یک الگو بدل شود؛ الگویی که در تمام کارهایش خدامحور بودن، بدهکار بودن به خدا و بندگانش شعار اول و آخر است. او خود را بدهکار خدا می‌داند و از طریق انجام این فعالیت‌ها و به قول خودش پرداخت بدهی‌ها، هرگز از خمس و مالیات و امتیازات قانونی‌‌ای که برایش به جهت امور خیریه فراهم می‌شود، سود نمی‌جوید و این حساب‌ها را از هم جدا می‌کند.