محمدرضا کارگری

محمدرضا کارگری

 

محمدرضا کارگری، مدیرعامل جامعه حامی معلولان کشور و دبیر و عضو هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور است. فعالیت‌های گسترده و مدام او در حوزه‌های مختلف خیّری او را به مهره کلیدی بسیاری از مجامع تبدیل کرده است. 

قبل از انقلاب اسلامی افتخار حضور در کمیته استقبال از امام خمینی (ره) و سپس امنیت بخشی از شهر تهران را به عهده داشته است. در سال ۶۳ مشغول خدمت در سپاه شد. همچنین در دوران دفاع مقدس چند باری اعزام به مناطق جنگی داشت. در همان دوران جنگ از بنیان‌گزاران کمک‌های مردمی به جبهه‌ها بود و یکی از نخستین فعالیت‌های خیّری او همین تاسیس بزرگترین ستاد کمک‌رسانی به رزمندگان در دی ماه ۱۳۵۹ بود. پس از پیروزی انقلاب در سال۶۹-۷۰ اولین مدرسه ۱۵ کلاسه را در خیابان ری کوچه ازرم تاسیس و تقدیم آموزش و پرورش کرد. از دیگر کارهایش می‌توان به مشارکت در ساخت دبستان سپیده کاشانی یافت¬آباد اشاره کرد. ساخت ۱۲ مدرسه در روستاهای استان خراسان رضوی با نام ۱۲ امام نیز از کارهایی بود که در این راستا با یاری خدا انجام داده¬است. در سال ۷۲ مسجد امین‌السلطان را در میدان امام خمینی، خیابان فردوسی، نبش کوچه شاه‌چراغی به پایان رساند که در این مسجد مسئولیت ریاست هیئت امنا را نیز عهده‌دار است. 

در سال۹۱-۹۲ جامعه بزرگ خیرین حامی معلولان کشور را تشکیل داد تا بدون حد و مرز و محدودیتی در کنار اولویت‌های تعریف شده این جامعه به اقشار معلول جامعه و سازمان بهزیستی کمک شود. درسال۹۴ با یاری آقای سعدی¬کیا مدیریت بنیاد مستعضعفان برنامه‌ای ترتیب داده شد تا ۱۱۵۰۰ خانوار معلولی که سرپرست خانواده و دو فرزند دارای معلولیت بودند، صاحب ¬خانه بشوند. بر اساس مصوبه سازمان بهزیستی، خود معلول هم باید آورده‌ای داشته باشد اما با فعالیت‌های جامعه حامی معلولان، معلولانی که این توانایی را ندارند که بخشی از هزینه مسکن را تامین کنند، این بخش تامین می‌شود تا این عده هم صاحب خانه شوند. 

محمدرضا کارگری جزو خیّرینی است که در ساخت بزرگترین شیرخوارگاه ایران یعنی شیرخوارگاه شبیر در خیابان ۱۷ شهریور تهران با زیربنای نزدیک به ۷۰۰۰ متر مربع و کمک¬ها و پیگیرهای شبانه¬روزی آقای دکتر کرباسیان نماینده محترم¬ وزیر صنعت و معدن در حال ساخت است مشارکت دارد. 

وی در سال ۷۵ خیریه سیدالشهدا را در بزرگراه اشرفی اصفهانی، خیابان خجسته‌پور در ساختمانی ده واحدی احداث و ثبت کرد تا ضمن کمک به ۴۰۰ خانوار و تحت پوشش دادن ایشان، امکان اشتغال ۱۰۰ خانم سرپرست خانوار را نیز فراهم کنیم. در این خیریه نیز او به عنوان رئیس هیئت امنا فعال است.