مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد
از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

متن حکم شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به مجمع خیّرین کشور برای ایجاد مجمع ملی خیّرین خانواده به این شرح است:

«جناب آقای بوربور؛ رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور؛ ضمن تشکر از گزارش خوبی که در جلسه مورخ ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۷ ارائه فرمودید و انتظاری که دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با موضوع خانواده دارد، لطفاً نسبت به تشکیل مجمع ملی خیّرین خانواده اقدام فرمایید.

شورای عالی انقلاب فرهنگی، حمایت‌های لازم را در جهت تحقق اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران و منویات مقام معظم رهبری در رابطه با خانواده با مجمع خیّرین کشور خواهد داشت.»

شورای اجتماعی کشور که در وزارت کشور راه‌اندازی شده و در این وزارت مستقر است، در مصوبه شماره ۸ یکصدودهمین نشست خود، شکل‌گیری شبکه ملی خیّرین ازدواج و خانواده را مصوب کرد.

این مصوبه در پی برگزاری هفتمین جلسه شورای اجتماعی کشور در محضر رهبر معظم انقلاب و با توجه عملیاتی کردن فرمانایشان به تصویب این شورا رسیده بود.

رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای شورای مرکزی کشور، مراتب دغدغه‌مندی خود را در امر ترویج ازدواج و جلوگیری از طلاق مطرح و بر حضور و ورود خیّرین در این عرصه تأکید کرده‎اند.

در ادامه روند پیگیری اجرای این مصوبه، محمد اسحاقی، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور در جمع هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور، به این مجمع مأموریت داد تا نسبت به تشکیل مجمع ملی خیّرین خانواده اقدام کند.

انتهای پیام/

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴