مجمع خیّرین تهران اعلام موجودیت کرد
در راستای تشکیل نمایندگی های استانی مجمع خیرین کشور

مجمع خیّرین تهران اعلام موجودیت کرد

گزارش خبری + عکس+ فیلم

 

مجمع خیّرین استان تهران به عنوان نخستین شعبه استانى مجمع خیّرین کشور با معرفی اعضاى هیأت امنا در فرماندارى تهران اعلام موجودیت کرد. 

به گزارش روابط عمومى مجمع خیّرین کشور، نشست مجمع عمومى مجمع خیّرین استان تهران به منظور انتخاب اعضاى هیأت امنا، هیأت مدیره و بازرسین، با حضور حبیب الله بوربور، رییس مجمع خیّرین کشور، مقیمى، استاندار تهران و فرهادى، فرماندار تهران و نیز جمعى از چهره ها و شخصیت هاى خیّرى کشور در محل فرماندارى تهران برگزار شد. 

حبیب الله بوربور، رییس مجمع خیّرین کشور به عنوان اولین سخنران این نشست گفت: بیش از ٥ هزار نهاد و تشکل خیّرى که در ارگان هاى ذیصلاح ثبت رسمى شده اند در حال فعالیت در سراسر کشور هستند. مجمع خیّرین کشور با توجه به این پتانسیل بزرگ و به منظور تداوم فعالیت خیّرى، ایجاد مجامع استانى با حضور نمایندگان این تشکل ها را در دستور کار خود قرار داده است.

وى افزود: بر اساس اساسنامه مجمع خیّرین کشور، مجامع استانى این مجمع از نظر سیاستگذارى به مجمع خیّرین کشور وابستگى خواهند داشت، اما از نظر مالى و کارى استقلال عمل دارند. 

بوربور همچنین گفت: وظیفه مجمع خیّرین کشور است که تشکیلاتى که به رسمیت رسیده اند را به عضویت خود بپذیرد. همچنین در اسن راه کمیته هایى را ایجاد کرده ایم تا نیازهاى کشور را شناسایى کنند و با هدایت خیّرین به دنبال رفع آنها باشند. 

رییس مجمع خیّرین کشور در ادامه سخنانش گزارشى از ٢٢ ماه فعالیت این مجمع ارایه داد و با تشریح روند تشکیل مجمع خیّرین کشور، ایجاد مجامع خیّرین استانى را گامى براى توسعه فعالیت هاى خیّرى عنوان کرد. 

بوربور در پایان سخنانش اظهار کرد: مجامع خیّرین استانى با کمک و حمایت سخت افزارى و نرم افزارى جمعیت هلال احمر کشور فعالیت و طى آن نیازهاى استان ها را اولویت بندى خواهند کرد تا از هدررفت انرژى و سرمایه در فعالیت هاى خیّرى جلوگیرى شود. 

مجتبى رحماندوست، مدیرعامل مجمع خیّرین کشور نیز ایجاد نمایندگى ها و شعبات مجمع خیّرین کشور در استان ها را منشأ خیر در امر نیکوکارى در سطح کشور دانست و سپس به تشریح برخى فعالیت هاى انجام شده در کارگروه هاى مختلف مجمع خیّرین کشور پرداخت. 

خدیجه نیزارى، رییس کارگروه بانوان مجمع خیّرین کشور هم حضور بانوان را ضامن انجام و تداوم فعالیت هاى خیّرى معرفى کرد. 

در ادامه این نشست حسن حمزه زاده، بازرس و مدیر روابط عمومى مجمع خیّرین کشور گزارشى از عملکرد مجموعه تحت امر خود ارایه داد؛ از جمله: طراحى آرم اختصاصى، طراحى وبسایت، راه اندازى کانال اختصاصى در فضاى مجازى با انتشار ٣٠٢ ویدیو ( سهم روابط عمومى ٢٠٠ ویدیو) و ٣٨٤٩ قطعه عکس، ١٨٧٥ مطلب تولیدى، ایجاد صفحه اختصاصى در سایت آپارات براى بارگذارى ویدیوهاى تولیدشده، انتشار ٥ شماره فصلنامه مهربانان و ٦ شماره ماهنامه هزاربرگ با ١٣٢٠ صفحه مطلب تولیدى، انتشار کتاب خیّرین حوزه هاى علمیه خواهران و کتاب زندگینامه حاج اکبر ابراهیمى به عنوان چهره ماندگار خیّرى در سال ١٣٩٦، انجام تبلیغات محیطى و ... .

پس از آن مهندس عبدالعلى زاده، عضو هیأت امناى مجمع خیّرین کشور پیشنهاد تدوین آیین نامه شرایط عمومى خیّرین را مطرح کرد و در ادامه خانم قاسمى، همسر شهید مجید شهریارى (شهید اقتدار هسته اى) ایجاد کارگروه ویژه ازدواج جوانان را ارایه داد. 

سخنران بعدى این نشست فرهادى، فرماندار تهران بود که طى آن گفت: انقلاب اسلامى منشأ برکات فروان در کشور بوده است و علیرغم جنگ تحمیلى و تحریم هاى اقتصادى، در بخش هاى مختلف به درجات بالایى در سطح دنیا دست یافته ایم؛ با این حال مشکلاتى هم در ایران اسلامى و به خصوص در تهران وجود دارد که رفع آنها نیازمند ورود مردم و کمک هاى خیّرین است. 

مقیمى، استاندار تهران هم در سخنرانى خود طبق قانون اساسى، دولت را مکلف به تأمین نیازهاى مردم جامعه دانست و ادامه داد: در آموزه هاى دینى ما آمده که مردم مشکلات همدیگر را رفع کنند. 

وى افزود: در استان تهران با مشکلات عدیده اى در بخش هاى آموزشى و درمانى و ورزشى مواجه هستیم که در این راه باید شاهد اقدامات دولت و نیز حضور خیّرین باشیم تا بتوانیم بر این مشکلات فایق آییم. 

در بخش پایانى سخنرانى ها، ریاحى، رییس مجمع خیّرین جمعیت هلال احمر، از آمادگى این جمعیت براى پذیرفتن دبیرى مجامع خیّرین در تمامى استان هاى کشور خبر داد و گفت که امکانات هلال احمر براى این منظور به کار گرفته مى شود. 

ریاحى، عضو هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور هم گفت: ساماندهى و مدیریت در هر بخش، راه نجات است. مجمع خیّرین کشور هم براى ایجاد ارتباط بین تشکل هاى خیّرى و برقرارى این ساماندهى راه اندازى شده است و فعالیت مى کند. 

در ادامه این نشست انتخابات براى تعیین اعضای هیأت امنای مجمع خیّرین استان تهران انجام شد که نتایج آن به ترتیب آراء این شرح است: عیسی فرهادی، حبیب درگاهی، صلاح الدین دلشاد، یوسف اصلانی، محمدرضا کارگری، نادر ریاحی، حسن حمزه زاده، سیدهادی موجانی، هاشم سلیمی آشتیانی، علیرضا نبی، سعید بالاپو، مجتبی رحماندوست، مهرنوش کاوه، محمدکاظم شاه حسینی، قاسم نوده فراهانی، حسین صفری، سهیلا کلاهی، محسن محمدزاده، سیدابراهیم میرخانی، بهجت قاسمی و مهوش صابری.

عکس: نادر شبانی آذر

فیلم: عباس اسماعیلی

حسن حمزه زاده، مدیر روابط عمومی مجمع خیرین کشور از ۲۴ ماه فعالیت همکارانش برای انعکاس فعالیت های مجمع خیرین کشور می گوید.

گزارش

متن سخنرانی آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری در آیین افتتاح شبستان امام خمینی‌(ره) حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

ساخت شبستان امام خمینی(ره) توسط آقای ابراهیمی دو برکت به همراه داشته است؛ یکی از این برکات برای آستان است که ساخت همین شبستان است؛ برکت دیگرش آشنایی ما با مجموعه خیّرین است.

۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱:۰

اکسیر عشق بر مسم افتاد و زر شدم

پروژه ساخت ضریح حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با عنایت حضرت سیدالکریم (ع) و حمایت مادی و معنوی دکتر عباس مصلی‌نژاد، آغاز شده است و ادامه دارد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۶

مجمع خیّرین کشور تا کرانه‌های خزر رسید

مراسم رسمی راه‌اندازی نمایندگی‌ مجمع خیّرین کشور در استان گیلان، بعد از ظهر بیست‌وپنجم مردادماه در محل جمعیت هلال احمر استان و با حضور بیش از ۶۰ تن از نمایندگان تشکل‌های مردم‌نهاد فعال در استان ...

۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۵۴

دومین مجمع استانی مجمع خیرین کشور در کنار امام مهربانی شکل گرفت

مجمع خیّرین استان خراسان رضوی به عنوان دومین شعبه استانى مجمع خیّرین کشور با معرفی اعضاى هیأت امناء در مشهد اعلام موجودیت کرد.

۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳